Najczęściej leasingowane modele Audi w 2022 roku

Audi to marka samochodowa, która powstała w 1909 roku. Należy do niemieckiego koncernu Volkswagen AG, a jej siedziba znajduje się w Ingolstadt. Sprawdź, czym cechują się auta osobowe Audi i poznaj najpopularniejsze modele tego producenta w 2022 roku.

Specyfika samochodów marki Audi

Audi produkuje samochody, których znakiem rozpoznawczym jest niemiecka niezawodność. Powstają one z trwałych, wysokiej jakości materiałów i podzespołów, które zapewniają bezawaryjną, bezpieczną oraz komfortową jazdę. 

Auta tego producenta z Ingolstadt są popularne zwłaszcza wśród przedsiębiorców, prezesów i menedżerów wyższego szczebla. Chętnie decydują się oni na zakup lub leasing Audi m.in. ze względu na prestiż marki. W ofercie można znaleźć różnego typu samochody, w tym limuzyny, sedany, kabriolety, SUV-y, a także modele combi, avant, coupe czy sportback.

Najpopularniejsze modele samochodów Audi

Jak wynika z danych Instytutu Samar, w 2022 roku Audi było w Polsce trzecią najpopularniejszą marką (za BMW i Mercedesem) samochodów z segmentu premium.

Najczęściej wybierane modele Audi to:

  • Audi Q5 (3596 rejestracji),
  • Audi Q3 (3102 rejestracje),
  • Audi A3 (2712 rejestracji),
  • Audi A4 (2365 rejestracji),
  • Audi A6 (2298 rejestracji).

Audi Q5

SUV produkowany od 2008 roku z napędem na cztery koła i 7-stopniową skrzynią biegów. W wersji z silnikiem 180 kW osiąga prędkość maksymalną 237 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 6,3 s. Jest wyposażony m.in. w tylne światła OLED, obszyte skórą fotele z funkcją masażu czy opcjonalny system nawigacji drogowej. Kierowca może korzystać z licznych systemów wspomagających, w tym automatycznego rozpoznawania znaków drogowych, utrzymania pasa ruchu czy wykrywania niebezpiecznych sytuacji w trakcie otwierania drzwi.

Audi Q3

SUV klasy kompaktowej, który jest produkowany od 2011 roku. Wyróżnia go uniesiony przód nadwozia i spora pojemność bagażnika – 675 l i aż do 1525 l po złożeniu oparcia tylnej kanapy. Pokrywę bagażnika można otwierać i zamykać za pomocą gestów. Kierowca ma do dyspozycji sześć profili jazdy, m.in. komfortowej czy sportowej. 

Przedsiębiorcy chętnie decydują się na leasing tego modelu również ze względu na praktyczny pakiet schowków i elektrycznie regulowane fotele. Audi Q3 może być wyposażone w nowoczesne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, w tym automatyczne rozpoznawanie zagrożeń na drodze, asystenta zmiany pasa ruchu czy wspomaganie jazdy w korku. Pojazd ten osiąga prędkość do 233 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 6,3 s (wersja silnika 169 kW).

Audi A3

Auto klasy kompaktowej, które pojawiło się na rynku w 1996 roku. W pojeździe znajduje się kolorowy wyświetlacz dotykowy, bagażnik o pojemności do 1200 l (po złożeniu tylnej kanapy) czy opcjonalna nawigacja drogowa. 

Samochód obsługuje wiele technologii, które poprawiają bezpieczeństwo podczas jazdy, m.in. automatyczne utrzymanie odległości od poprzedzającego pojazdu, wspomaganie hamowania i wymijania, asystenta ruchu poprzecznego czy system ostrzegania przed niebezpieczeństwem podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Audi A3 w wersji z silnikiem 221 kW osiąga prędkość do 250 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 4,7 s.

Audi A4

Samochód produkowany od 1994 roku – od 2023 roku w ramach szóstej generacji. Model ten jest wyposażony m.in. w skórzaną tapicerkę, praktyczne schowki, światła LED do jazdy dziennej, ogrzewane i elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne oraz automatyczną klimatyzację. Do dyspozycji kierowcy są także czujnik kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa czy wskaźnik ograniczenia prędkości.

Audi A6

Sporą popularnością cieszy się również leasing samochodu Audi A6. Jest to luksusowy pojazd klasy wyższej, który pomaga budować prestiżowy wizerunek firmy. Wyróżniają go przestronne wnętrze, 8-stopniowa skrzynia biegów i ponadprzeciętne osiągi – prędkość maksymalna do 250 km/h i przyspieszenie do 100 km/h w 5 s. Model ten ma napęd na cztery koła oraz bagażnik o pojemności do 530 l.