Elektryk marki Kia – dlaczego warto rozważyć model EV6?

Kia EV6 to pierwszy w pełni elektryczny samochód koreańskiej marki. Choć od jego premiery minęło ponad 2 lata, ten crossover nowej generacji cieszy się niesłabnącą popularnością. Kia EV6 wyznacza kierunek, którym producent podąża, aby stać się wiodącą marką samochodów elektrycznych. Jakie zalety ma ten model i dlaczego warto wziąć go pod uwagę, jeśli chcesz kupić samochód marki Kia w Lublinie?

Pierwsze auto nowej generacji 

Kia EV6 to pierwszy samochód elektryczny nowej generacji – zbudowany na platformie modułowej E-GMP (Electric-Global Modular Platform), o zupełnie nowej stylistyce, wyznaczający kierunek, którym Kia Motors zamierza podążać ku przyszłości. Platforma E-GMP pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu samochodów elektrycznych, oferując większą przestrzeń w kabinie i zoptymalizowaną konstrukcję, co przekłada się na lepszą wydajność i zasięg. Ten popularny model, który dostępny jest do zakupu także w salonie Technotop Kia Lublin, może służyć również jako mobilne źródło zasilania (funkcja Vehicle to Device). 

Dostępne wersje modelu 

EV6 oferuje szeroki zakres technologii i funkcji związanych z elektryczną mobilnością. W zależności od wersji i konfiguracji, samochód może być dostępny z różnymi pojemnościami baterii i układami napędowymi. Samochody Kia EV6, Kia EV6 Plus oraz Kia EV6 GT-Line zamówić można w salonie Kia w Lublinie w wersjach: 

  • Silnik 170 KM, akumulator 58 kWh, napęd RWD na tylną oś, zasięg 394 km, 
  • Silnik 229 KM, akumulator 77,4 kWh, napęd RWD na tylną oś, zasięg 528-504 km, 
  • Silnik 325 KM, akumulator 77,4 kWh, napęd AWD na wszystkie koła (z dodatkowym silnikiem elektrycznym na przedniej osi), zasięg 506-484 km. 

Model Kia EV6 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowo-polimerowy o dużej gęstości energii. Posiada funkcję przygotowania baterii, która umożliwia jej podgrzanie, a dzięki temu – skrócenie czasu potrzebnego do naładowania. Akumulator objęty jest aż 7-letnim okresem gwarancji.  

Ultraszybkie ładowanie 

Dzięki odpowiedniej infrastrukturze i wykorzystaniu technologii ładowania o dużej mocy, samochód może uzyskać znaczący zasięg w krótkim czasie ładowania. Na przykład, około 4,5 minut ładowania może zapewnić zasięg do około 100 km. Bateria ładuje się od 10 do 80% w 18 minut. To czyni samochód zdecydowanie bardziej praktycznym i sprawia, że nawet długie podróże nie będą uciążliwe. 

Sam zasięg również jest imponujący. W zależności od wersji wybranej w salonie Technotop Kia Lublin, Kia EV6 może przejechać nawet do 510 kilometrów według cyklu WLTP. Za sprawą tego, model stał się bardziej atrakcyjny dla szerszego grona odbiorców – nawet dla kierowców nie dających do tej pory przekonać się do samochodów elektrycznych. 

Dodatkowe pakiety 

Kia EV6 oferuje nam liczne udogodnienia, takie jak zakrzywiony ekran wysokiej rozdzielczości z dwoma wyświetlaczami, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z kamerą cofania czy aktywny tempomat z funkcją „uczenia się” oraz asystent jazdy po autostradzie (HDA). Jeśli jednak jej wyposażenie nie będzie dla nas wystarczające, możemy zdecydować się na dokupienie jednego z pakietów: 

  • Pakiet Premium – to m.in. automatyczne klamki, elektryczna pokrywa bagażnika, inteligentne reflektory adaptacyjne, kierunkowskazy LED typu sekwencyjnego czy Pakiet Zimowy Plus (z podgrzewaną tylną kanapą), 
  • Pakiet Technologiczny – to system zdalnego parkowania, Blind View Monitor, Round View Camera, Collision Avoidance Assist, Highway Driving Assist II oraz Forward Collision Avoidance Assist Crossing, 
  • w Pakiecie Outdoor dostaniemy dodatkowo podgrzewaną kierownicę i fotele przednie, technologię V2D, możliwość ciągnięcia przyczepy i kilka systemów monitorujących otoczenie. 

Do wyboru mamy także szklany dach, zestaw audio Meridian oraz Pakiet Kia Charge Home. Zamawiając swoje auto w salonie Kia Lublin, możesz wyposażyć je w dowolne, odpowiadające Ci pakiety i udogodnienia.