Skuter elektryczny – czym sugerować się przy wyborze?

Skuter elektryczny pozwala na swobodną jazdę po mieście i unikanie korków. Sama jazda jest ekonomiczna i przyjazna dla środowiska. Jak jednak wybrać odpowiedni model, by zmniejszyć ryzyko awarii? Jak zadbać o prawidłowe funkcjonowanie własnego skutera elektrycznego?

Skutery elektryczne – tani i wygodny środek transportu

Skuter od wielu lat pozwalał na skuteczne przemieszczanie się po mieście i pełną niezależność na terenach wiejskich. Pojazdy elektryczne wprowadziły w świat skuterów szereg innowacji i ucięły koszty związane z tankowaniem. Nie każdy kierujący jest jeszcze przekonany do w pełni elektrycznego zasilania skuterów. Wybierając skuter elektryczny z pewnością należy zwrócić uwagę na pewne parametry, które zapewnią bezpieczną jazdę i użytkowanie.

Jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii A, zdecyduj się na skuter elektryczny zarejestrowany jako motocykl – umożliwi Ci to swobodne poruszanie się buspassem bez obawy o mandat. Takie jednoślady osiągają prędkość powyżej 45 km/h. Jeśli zamierzasz poruszać się w oparciu o dowód osobisty, warto kupić skuter elektryczny o mocy do 45 km/h. Bez względu na to, który model wybierzesz, skończą się Twoje problemy z wyszukaniem miejsca do parkowania i staniem w miejskim korku.

Wybierz elektryczny skuter na wiele sezonów

Najważniejszym parametrem technicznym jest moc silnika. Tak jak wcześniej pojemność silnika przekłada się ona na maksymalne osiągi i zasięg skuterów elektrycznych. Ta ostatnia wartość jest równie ważna – dokładnie określa, ile kilometrów przejedziesz na jednym ładowaniu. Skutery elektryczne są dostępne w wielu rozmiarach i wagach. Inny model sprawdzi się dla nastolatka, a zupełnie inny dla seniora. Lekka konstrukcja zapewnia też dłuższą żywotność baterii i krótszy przejazd z punktu A do punktu B. Cięższe pojazdy zapewniają za to stabilność i większą powierzchnię na bagażnik.

Który skuter elektryczny wybrać na dobry początek?

Oszczędność to najważniejszy atut, jakim poszczycić się mogą elektryczne skutery. Tylko dzięki nim możesz przejechać 100 km za 2 złote. Jednym z najbardziej ekonomicznych modeli jest nowy elektryczny skuter Barton Energy 2.0, rocznik 2023. Sześć połączonych ze sobą rzędowo baterii 20 aH AGM zainstalowanych jest pod siedzeniem. Szybka ładowarka sieciowa pozwoli w 4-5 godzin załadować do pełna wszystkie akumulatory. Najnowszy skuter elektryczny od firmy Barton swobodnie przejedzie na jednym ładowaniu 70 – 80 kilometrów. Automatyczna skrzynia biegów, dwa komfortowe siedzenia, a nawet tempomat sprawiają, że możesz skupić się na przyjemności z jazdy. Gwarancja obejmuje 24 miesiące po zakupie nowego sprzętu.

Skuter elektryczny dla starszych osób

Każdy z nas zna już te modele skuterów elektrycznych z widzenia. Skuter elektryczny z oparciem i stabilną konstrukcją to na przykład model IML LIFE. Łatwe ładowanie i brak emisji spalin powodują, że łatwo wjeżdża się nawet do centrum miasta. Po drogach asfaltowych IML Life porusza się z maksymalną prędkością 25 km/h. Wygodny bagażnik za siedzeniem pozostawia kierowcy wolne ręce. Akumulator 22 Ah zasila silnik bezszczotkowy o mocy 1000 W. Zasięg 60 km na pojedynczym ładowaniu w zupełności wystarczy do komfortowej jazdy.

Skutery elektryczne – w czym są lepsze?

Skutery elektryczne stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych pojazdów napędzanych spalinami. Ich przewaga w zakresie oszczędności, niskiego wpływu na środowisko i łatwości użytkowania sprawia, że coraz częściej będziemy je widywać na ulicach miast. Stale rozwija się też technologia baterii i infrastruktura ładowania, dzięki którym czekają nas jeszcze większe oszczędności.

Artykuł sponsorowany