Dla kogo kurs driftu?

Miłośnicy motoryzacji często marzą o szybkiej jeździe oraz emocjach. Kurs driftingu może stać się wyjątkową atrakcją, a nauka wprowadzania pojazdu w kontrolowany poślizg, gdy na fotelu pasażera zasiądzie instruktor, jest chętnie wybieraną opcją przez tych, którzy zaczynają przygodę z torem oraz tych, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności. Te mogą się przydać w codziennym życiu, szczególnie w warunkach zimowych, w czasie deszczu czy też na trudnej trasie. Nic więc dziwnego, że nauka driftu jest prawdziwym prezentowym hitem.

Kurs driftingu na prezent dla miłośnika samochodów

Wyjątkowy kurs driftu z pewnością doceni miłośnik szybkiej jazdy oraz sportów samochodowych. Sama przygoda będzie także atrakcyjna dla tych kierowców, którzy chcą nauczyć się prowadzić auto w kontrolowanym poślizgu. Sam drifting jest niewątpliwie widowiskowym sportem motorowym. Cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród kierowców w różnym wieku oraz z różnym stażem za kółkiem a wraz z technikami jazdy bokiem można doskonalić swoje umiejętności, które przydają się na co dzień, a nie tylko na torze wyścigowym, gdzie szkolenia odbywają się w kontrolowanych warunkach. Drifting polegają na celowym wprowadzeniu samochodu w poślizg przy dużej prędkości i kontrolowaniu go na jak najdłuższym odcinku. To właśnie dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz potężnej dawki adrenaliny

Kiedy przydaje się nauka driftu?

Czas szkolenia jest zależny od konkretnego pakietu oraz oczekiwań klientów. W efekcie w ten sposób można się świetnie bawić, a przeżycia za kierownicą oraz na fotelu pasażera są warte poświęconego czasu. Sama nauka techniki wprowadzania auta w poślizg wymaga odpowiedniego użycia sprzęgła, hamulca ręcznego oraz pedału gazu. Ślizgi samochodem i balansowanie po torze ósemkowym to dodatkowe atrakcje, które uwielbiają zawodowi kierowcy oraz ci, którzy dopiero raczkują w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu.

Jak zachowuje się samochód w kontrolowanym poślizgu?

I choć mogłoby się wydawać, że nauka driftingu prowadzona jest w warunkach kontrolowanych, na zamkniętych torach, bądź placach to zabawa, która ma na celu podnieść ciśnienie i dać frajdę, to różnego rodzaju umiejętności dość mocno przekładają się na codzienność za kierownicą. Dlatego ważnym elementem kursu jest także część teoretyczna, którą przygotowała instruktor. Zanim sięgniesz po sportową kierownicę, warto się zapoznać z zasadami oraz technikami jazdy, bo sekwencja zakrętów sprawia, że samochód może się zachować zupełnie odmiennie od oczekiwań. Poza kwestiami teoretycznymi będziesz mieć także okazję podpatrzenia, jak radzą sobie na torze zawodowi kierowcy.

Z pewnością taki kurs to wyjątkowy prezent. Coraz chętniej inwestujemy w spełnianie marzeń oraz we wrażenia, które pozostaną już na zawsze. Dużą część pracy robi instruktor, który pokazuje, jak zachować się na zakrętach i na najdłuższym odcinku, jak sprawić by jazda bokiem w kontrolowanym poślizgu była bezpieczna oraz dawała pełnię szczęścia. Oczywiście na kursie będzie można zasiąść za kierownicą szybkich i dynamicznych maszyn, ujarzmić setki koni mechanicznych, jakie drzemią pod maską i do końca nauki korzystać z wiedzy, umiejętności oraz szans, jakie daje tor oraz sportowe samochody. Rosnącą popularnością cieszą się więc zajęcia z jazdy przy dużej prędkości. Sam drift jest także okazją do tego, by poznać swoje możliwości i nieco wyszaleć się w kontrolowanych warunkach pod okiem doświadczonych instruktorów. Zazwyczaj jest też tak, że do tej przygody się wraca.