auto detailing w Warszawie

Detailing samochodowy – na czym polega ta usługa?

Auto detailing z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, i to zarówno wśród właścicieli stosunkowo nowych, jak i wieloletnich pojazdów. Usługa ta polega na kompleksowym czyszczeniu samochodu wewnątrz oraz na zewnątrz, jednak dzięki niej można również odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Czym dokładnie jest car detailing i kto powinien skorzystać z tego typu usługi?

Detaling samochodowy, czyli usługi z wyższej półki

Detailing samochodowy to zbiór czynności, dzięki którym auto nie tylko nabiera nowego wyglądu, ale i staje się bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Auto detailing można podzielić na wewnętrzny oraz zewnętrzny – jak sama nazwa wskazuje, detailing wewnętrzny polega na dokładnym oczyszczaniu i pielęgnacji wnętrza auta, natomiast detaling zewnętrzny skupia się na karoserii, szybach, reflektorach czy lusterkach. Usługi z zakresu detailingu samochodowego muszą być wykonane przez specjalistów, bowiem nie sprowadzają się wyłącznie do mycia czy doczyszczania samochodu, lecz jego kompleksowej pielęgnacji. Detaling polega również na:

  • usuwaniu wgnieceń,
  • oklejaniu pojazdu specjalistyczną folią,
  • przyciemnianiu szyb,
  • regeneracji powłok ceramicznych.

Samochód, który przejdzie przez cały proces związany z auto detailingiem, wygląda, jak gdyby dopiero co opuścił salon. Co ciekawe, dotyczy to zarówno pojazdów stosunkowo nowych (kilkuletnich), jak i tych, które pokonały już wiele tysięcy kilometrów. Warto mieć na uwadze, że do wykonania poszczególnych czynności stosuje się najwyższej jakości kosmetyki samochodowe, czasami jest potrzebny także specjalistyczny sprzęt. 

Kiedy warto skorzystać z usług detailingu samochodowego?

Usługi z zakresu car detailing oferowane są każdemu, kto chciałby nieco odświeżyć swój samochód, nadając mu pięknego wyglądu. Nie ma tutaj znaczenia, czy auto potrzebuje tylko delikatnego „liftingu”, czy też należy podejść do niego w sposób kompleksowy – specjaliści dokładnie zaplanują pracę, mając na uwadze przede wszystkim stan techniczny pojazdu. Auto Detailing w Warszawie – Piven Service posiada ofertę skierowaną zarówno do przedsiębiorców, którzy użytkują samochody głównie w celach służbowych, jak i do osób prywatnych, które chciałyby poruszać się po drogach pięknym autem. Detaling samochodowy dedykowany jest wszystkim właścicielom pojazdu, którzy chcieliby zaznać odrobiny luksusu we wnętrzu swojego auta. Chętnie korzystają z niego też osoby, których pojazd sprawnie porusza się po drogach, jednak jego wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny pozostawia wiele do życzenia. Dla specjalistów z zakresu car detailingu nie ma przypadków beznadziejnych, ani też samochodów, których wyglądu nie można poprawić. Wystarczy tylko zdać się na ich wiedzę oraz doświadczenie, a większość osób nie pozna swojego samochodu, gdy ten będzie już gotowy do odbioru. Zazwyczaj usługi z zakresu detailingu samochodowego wykonuje się w ciągu kilku dni, choć w trudniejszych przypadkach specjaliści mogą potrzebować nieco więcej czasu. 

Sprawdź także: Powłoka ceramiczna Warszawa Piven Service