Co warto wiedzieć o kalkulacji ubezpieczenia OC i AC?

Obowiązek corocznego zakupu ubezpieczenia OC wcale nie musi być przykrą koniecznością. Wystarczy poświęcić chwilę na to, aby znaleźć najtańszą na rynku ofertę. Pamiętajmy, że zakres OC jest zawsze taki sam, zatem naprawdę nie warto przepłacać za tę polisę, a zamiast tego zainwestować w inne przydatne na drodze ubezpieczenia. Można to zrobić, wykonując kalkulację ubezpieczenia samochodu przy pomocy kalkulatora OC.

Kalkulator OC – co to właściwie jest?

Kalkulator OC jest nowoczesnym narzędziem, które w ostatnich latach zyskało na popularności wśród większości kierowców, a szczególnie tych, którzy lubią oszczędzać, zarówno pieniądze, jak i swój czas. Narzędzie to w sposób łatwy i szybki pozwala odnaleźć najbardziej korzystne oferty OC i ich natychmiastowy zakup. W tym celu wystarczy wejść w posiadanie zaledwie komputera i dostępu do Internetu. Po wejściu na stronę internetową kalkulatora OC należy wypełnić formularz, który zawiera pytania dotyczące pojazdu, kierowcy oraz samego ubezpieczenia. Duże znaczenie ma długość posiadania prawa jazdy przez właściciela oraz historia jego bezszkodowej jazdy. Po uzupełnieniu wszystkich okienek system przedstawi listę wszystkich dopasowanych do nas polis OC od różnych, najbardziej pewnych towarzystw. W ten sposób możemy wybrać po prostu to najtańsze i za pomocą kilku przycisków dokonać zakupu poprzez płatność internetową.

Skuteczny sposób na tanie ubezpieczenie auta

Każdy kierowca w momencie kończenia się polisy OC, zaczyna zastanawiać się w jaki sposób może zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu. Nic w tym dziwnego, ponieważ ceny OC w Polsce w niektórych firmach potrafią być bardzo wysokie. Zapłacenie 2000 zł za OC bez wątpienia może spędzać sen z powiek, a dodatkowo zniechęca do zakupu dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, które warto również posiadać. Na szczęście dzięki kalkulatorowi OC nie trzeba płacić tak wysokich składek. Okazuje się, że można znaleźć ubezpieczenie OC nawet o 1000 zł tańsze.

Tanie Autocasco

Zaoszczędzone pieniądze ze składki OC można z pełną świadomością zainwestować w dodatkowe świadczenie, jakim jest Autocasco. Ze względu na dość wysokie ceny AC, kierowcy rezygnują jednak z tego rozwiązania. Na szczęście i w tym przypadku kalkulator OC może okazać się pomocny. Pozwala on bowiem na znalezienie nie tylko najtańszego OC, ale też AC. Wystarczy wybrać zakładkę odpowiedniego ubezpieczenia, a wyświetli się również lista ubezpieczeń AC, które chronią nasz pojazd przed finansowymi skutkami zdarzenia drogowego.