Nie da się ukryć, że wypadki chodzą, a być może nawet warto powiedzieć „jeżdżą” po ludziach. Zdarzenia drogowe są nieodłączną codziennością na polskich drogach, a część z nich doprowadza do poważnych urazów. Wobec tego utrata zębów może być nieunikniona. Jednak proteza zębowa pomoże uzupełnić braki!
Utrata zębów jako następstwo wypadku samochodowego- starać się o odszkodowanie?
Wypadki samochodowe, mniej lub bardziej poważne, niestety zdarzają się niezwykle często. Co więcej prowadzą one do różnorodnych urazów i kontuzji, których leczenie może być kosztowne, długie i niezwykle wymagające. Jednym z takich urazów może być utrata zębów. W wyniku otwarcia poduszki powietrznej czy po prostu uderzenia w kierownicę, niestety można bardzo łatwo stracić zęby, a co gorsza będą to zęby przednie. Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać faktu, odnośnie tego jak wielki jest to problem natury estetycznej. Jednak jest to jednocześnie poważny uszczerbek na zdrowiu, który chociażby uniemożliwi nam spożywanie pokarmów. Wobec tego czy starać się o odszkodowanie? Chyba nie powinno być co do tego żadnych wątpliwości. Odszkodowanie z ZUZ-u w tej sytuacji jak najbardziej się nam należy. Z pewnością także takie odszkodowanie okaże się niezwykle przydatne w momencie, kiedy będziemy musieli poddać się leczeniu stomatologicznemu. Niestety nie będzie ono tanie, nie zależnie od tego, czy straciliśmy jeden, dwa czy może nawet wszystkie zęby w wyniku wypadku samochodowego.
Czym zastąpić braki zębów po wypadku samochodowym?- proteza zębów rozwiązaniem!
Kiedy minął pierwszy powypadkowy szok, a także zostały dopełnione wszelkie formalności z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, przyszła pora na podjęcie decyzji odnośnie leczenia stomatologicznego. Jest to niezwykle istotne, z racji tego, że utrata zębów jest problemem nie tylko wizualnym, ale także utrudnia nam najbardziej prozaiczne, codzienne czynności jak chociażby jedzenie czy mówienie. Wobec tego czy można zastąpić braki w uzębieniu po wypadku samochodowym? Otóż jeśli zależy nam na względnie tanim rozwiązaniu możemy zdecydować się na protezę zębów całościową lub w formie mostku. Pełna proteza zębowa jest stosowana w przypadku całkowitej utraty uzębienia. Jest ona w formie idealnie dopasowanej do naszej szczęki nakładki, która ma za zadanie imitować pełne i zdrowe uzębienie. Na stronie https://dentinfo.pl/proteza-zebowa/ znajdziesz więcej informacji na temat tego, czym jest i jak się zakłada protezę zębową. Nie da się ukryć, że jej przygotowanie może nieco potrwać, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Pierwszym krokiem będzie pobranie odcisków dziąseł, a dopiero proteza zębowa będzie mogła zostać przygotowana i oddana do użytku pacjentowi. Alternatywą dla tych pacjentów, którzy w wyniku wypadku samochodowego utracili jedynie dwa lub trzy przednie zęby, jest mostek zębowy. To znacznie mniejsza- okrojona- forma protezy, która ma za zadanie uzupełnić jedynie ubytki punktowe. Jego przygotowanie zwykle zajmuje nieco mniej czasu. Warto wspomnieć o tym, że rozwiązania w postaci protezy zębowej czy mostku są obecnie jednymi z najtańszych, które oferuje nam polska stomatologia.
Leczenie implantologiczne po wypadku samochodowym
Kolejnym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu po wypadku samochodowym jest leczenie implantologiczne. Niemniej jednak sprawdzi się ono raczej w przypadku utraty pojedynczego zęba, gdyż takie usługi niezwykle wysoko się cenią. Już pojedynczy implant może kosztować nas równowartość trzymiesięcznej pensji, a odszkodowanie z ZUS-u nie pokryje leczenie implantologicznego chociażby w połowie. Niemniej jednak implanty zębów są niezwykle trwałą i estetyczną metodą uzupełnienia ewentualnych braków w uzębieniu. Mocuje się je do kości szczeki, więc zabieg jest dość mocno inwazyjny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implanty zębowe mogą być wykonane z różnych materiałów, a także muszą one zostać założone przez doświadczonego stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym. Dodatkowo po zabiegu pacjenci muszą spędzić okres rekonwalescencji, który jest decydujący odnośnie tego, czy implant nie zostanie odrzucony.
Zostaw komentarz