Kamera samochodowa — świetna opcja na każdy dzień! Nie tylko na długi wyjazd i wakacje

Sezon letni powoli się kończy. Myliłby się jednak każdy, kto powiedziałby, że teraz można już schować kamerę samochodową do szuflady i zapomnieć o niej na kilka długich miesięcy. Wręcz przeciwnie. Takie akcesorium powinno towarzyszyć nam na szosie zawsze! Dlaczego?

Czy kamera samochodowa to użyteczny gadżet?

Tak, a na dodatek takie urządzenie potrafi działać na kilku równoległych płaszczyznach. Oczywiście jego nadrzędną funkcją jest nagrywanie obrazu w czasie jazdy. To właśnie główna przyczyna rosnącej popularności takich rozwiązań w Polsce.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to nie wszystko. Profesjonalna, godna zaufania kamera samochodowa od Nextbase, pomoże nam także w sytuacji, gdy na parkingu ktoś uderzy lub zarysuje nasz pojazd. W jaki sposób? Kluczową rolę odgrywa tu czujnik G-Sensor. 

To właśnie dzięki niemu urządzenie aktywuje się i rozpocznie rejestrowanie materiału. Jeśli więc pojazd, który uderzył w nasz samochód, znajdzie się w oku kamery (co jest dość prawdopodobne) to poznamy numer rejestracyjny sprawcy i taki materiał będziemy mogli szybko przekazać na policję oraz do ubezpieczyciela.

Kamera samochodowa — bezpieczeństwo na każdy dzień!

Szacuje się, że po polskich drogach przemieszcza się nie mniej, niż 30 milionów aut i pojazdów silnikowych, w tym np. autobusów czy innych pojazdów komunikacji publicznej. Nie jest żadną tajemnicą, że projektowane w dużej mierze w czasach PRL-u drogi i parkingi, nie radzą sobie z obsłużeniem takiego ruchu. 

A to prosta droga do kolizji. Co ważne, ta nie zawsze musi wynikać z naszej winy. Ktoś przecież może wymusić pierwszeństwo czy wyprzedzać na podwójnej ciągłej, jadąc wprost na nasz pojazd, który trzyma się dopuszczalnej przez Kodeks Drogowy prędkości.

Kamera samochodowa rejestruje nie tylko obraz i dźwięk. Profesjonalne urządzenia od Nextbase zapisują też cyfrowy „ślad” trasy w oparciu o dane GPS. Potrafią też wyświetlić prędkość, z jaką w danej chwili poruszał się nasz pojazd. 

To bardzo cenne dane, dzięki którym będziemy mogli udowodnić swoją niewinność i przekonać np. Sąd, że w zaistniałej kolizji nie ma naszej winy. To zaś może przełożyć się na niepodwyższanie nam składki OC i AC przez ubezpieczyciela — wszak wypadek nie nastąpił z naszej winy.

Dobra kamera samochodowa — czym się wyróżnia?

Warto docenić długi kabelek montażowy, który bez trudu będzie można wpleść w podsufitkę, by cała konstrukcja wyglądała estetycznie. Warto mieć też pewność, że moduł, który przykleja się na szybę, ma montaż klejowy, a nie powietrzny (działający na zasadzie zasysania) – znacznie zwiększa to stabilność konstrukcji podczas jazdy.

Atutem będzie też wbudowany akumulator, który wystarczy na kilka chwil pracy, gdy np. nie podłączymy kamerki do źródła zasilania w pojeździe. Warto mieć też pewność, że dostępne oprogramowanie daje nam możliwość szybkiego zapisania nagrań np. na smartfonie i komputerze. To kluczowe, gdyby trzeba było szybko zabezpieczyć materiał dowodowy i przekazać go policji. Wystarczy tylko połączyć się z prywatną siecią WiFi i pobrać plik na urządzenie.