Koparki i minikoparki — różnice i funkcje

Dwa najważniejsze maszyny do robót ziemnych to koparka oraz minikoparka. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział takie urządzenie, ale być może nie zastanawialiśmy się nad różnicami pomiędzy nimi. Ta największa, widoczna na pierwszy rzut oka to oczywiście wielkość. Koparki są kilkukrotnie większe od minikoparki, a tym samym zapewniają większą wydajność pracy i dają większe możliwości. Jednak nie zawsze istnieją techniczne możliwości pracy dużą koparką. Przykładowo, jeśli mamy do wykonania roboty ziemne w ogrodzie lub miejskich terenach zielonych, roboty minikoparką będą właściwym wyborem.

Transport koparki i minikoparki

Dostarczenie maszyn budowlanych na plac budowy to całkiem spory koszt, który firma lub inwestor musi ponieść. Ze względu na wagę i gabaryty, transport koparki wymaga użycia przyczepy niskopodwoziowej oraz ciągnika siodłowego. Tymczasem minikoparkę można przewieźć na samochodzie dostawczym, lawecie samochodowej lub przyczepie dwuosiowej. Koszt takiego transportu będzie nieporównywalnie mniejszy od wynajęcia i opłacenia tzw. niskopodwoziówki.

Minikoparka dobrym wyborem pod wykopy w ogrodach

Niewielkie rozmiary minikoparki, a co za tym idzie jej zwrotność, idealnie nadaje się do wykonywania precyzyjnych robót ziemnych w ogrodzie. Stosunkowo niewielka waga nie grodzi dewastacją trawnika. Kopanie rowów melioracyjnych, wykopy pod przyłącza mediów, roboty ziemne związane z przygotowaniem układania kostki brukowej na chodnikach, podjazdach i tarasach. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią i gdzie duże ładowarki nie mogą dotrzeć, polecamy usługi minikoparką.

Wynajem minikoparki czy koparko-ładowarki?

Mamy wieloletnie doświadczenie w handlu i pośrednictwie maszynami budowlanymi, takimi jak koparki i minikoparki JCB oraz innych firm. Znajdują one szerokie zastosowanie w szeroko pojętym budownictwie. Swoim klientom zapewniamy niemal nieograniczony wybór sprawdzonego sprzętu oraz licznych akcesoriów do nich jak łyżki, osprzęt, części zamienne. Przygotowana przez nas oferta dedykowana jest zarówno dużym, jak i małym firmom, chcącym posiadać własny sprzęt, gwarantujący dużą niezależność podczas realizacji nowych zleceń. Zakup lub leasing minikoparki, szczególnie z pewnego źródła, daje także duże poczucie bezpieczeństwa o stan techniczny maszyny oraz jej historię i pochodzenie. W przypadku posiadania jakichkolwiek pytań, o minikoparki i koparki, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą — udzielimy wyczerpujących informacji.