fajne filmy na podróż

Filmy i seriale fantastyczne na podróż

Każdy z nas czasami udaje się w jakąś podróż. Bywa, że droga, jaką musimy pokonać, jest bardzo długa co oznacza jej czasochłonność. Co wtedy robić? Jednym ze sposobów zabijania czasu, jest sięganie po filmy i seriale. Oto lista 5 najlepszych seriali fantastycznych na podróż.

Top 5 seriali fantastycznych na podróż

1. Gra o tron

Nie można było zacząć inaczej, niż od legendarnego już amerykańskiego serialu fantasy „Gra o tron” z 2011 r. adaptowanego na podstawie powieści Pieśń lodu i ognia autorstwa George`a R.R Martina, wyprodukowanego dla HBO. Akcja serialu jest rozgrywana na fikcyjnym kontynencie Westeros, w którym rozciąga się siedem królestw, gdzie pojawia się walka o władzę i dominację, walka z własnymi słabostkami i kompleksami. W tym wszystkim jednak dominuje pragnienie pożądania i spełnienia wielkiej miłości. Produkcja „Gra o tron” to dosłownie i w przenośni fantastyczny serial, który oferuje intrygującą zabawę z widzem, aplikując mu moc doznań. 
Serial ma łącznie 73 odcinki, które trwają od 52 do 80 minut, dzięki czemu łatwo sobie umilić podróż.

2. Lucyfer

Serial fantastyczny „Lucyfer” to produkcja amerykańska z 2016 r. która nie stroni również od wątku kryminalnego. Tytułowy Lucyfer to władca piekieł, które porzuca będąc już znudzony rutyną dnia codziennego i udaje się do Los Angeles w celu założenia klubu nocnego. Gdy dochodzi tam do morderstwa, życie charyzmatycznego, przystojnego Lucyfera diametralnie się zmienia, dzięki czemu widz wciąga się w fabułę i brnie w piękny aczkolwiek mroczny świat. W serialu znajdziemy wiele podtekstu seksualnego, wina, muzyki i pięknych kobiet. Fani mrocznych, przygodowych klimatów powinni sięgnąć po ten tytuł bez zastanowienia, a gdy przyjdzie czas na podróż, serial odpłaci przyjemnym zabiciem czasu. Produkcja posiada 93 odcinki, które trwają po 45 min.

3. Notatnik śmierci

Coś dla fanów anime. „Notatnik śmierci” jest to serial fantastyczny z Japonii, który powstał w 2006 r. Serial jest połączeniem anime, dramatu, psychologii oraz kryminału. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy wyjątkową produkcję, w której najtęższy umysł w Japonii wpada w posiadanie niecodziennego, niezwykłego notatnika, którego właścicielem jest Bóg śmierci. Gdy wspomniany wcześniej główny bohater, wpisuje w ów notatniku czyjeś imię i nazwisko, osoba ta umiera w ciągu 40 sekund. „Notatnik śmierci” to serial, który ma 37 odcinków i 2 specjalnie wyprodukowane po skończeniu 2 sezonu. Co prawda odcinki nie należą do najdłuższych, bo trwają ok. 20 min. ale można się nie obejrzeć, a być już po kilku odcinkach, gdyż Japończycy zaoferowali niesamowicie wciągającą fabułę.

4. Bajarz

Tym razem coś dla fanów nieco starszego pokolenia albo tych, którzy lubią starsze produkcje. „Bajarz” („The Sotorytteller„) to serial fantastyczny z 1988 r. który swoją magią przyciągnął wielu fanów baśni na całym świecie. Produkcja pochodzi z Wielkiej Brytanii, natomiast dla wersji polskiej jest zaoferowana z dubbingiem. „Bajarz” to opowieść, w której jest pełno mroku, stworów, trollów, diabłów, ale przede wszystkim to opowieść pełna miłość i szaleńczego dążenia do spełniania marzeń. Serial oferuje 9 odcinków po 25 min. więc można całą produkcję poznać za jednym razem, jeśli jest się w trakcie podróży. Na pewno jest to serial fantastyczny, która na długo zapada w pamięci.

5.  Deo-Beul-Yoo 

Nie mogło zabraknąć produkcji południowokoreańskiej, a jest ich tak dużo, że ciężko było wybrać, którą umieścić w tym zestawieniu, ale „Deo-Beul-Yoo” to serial fantastyczny, który jest ułożony z wielu elementów romansu. Nietypowa produkcja z 2016 r. znalazła wielu fanów na całym świecie, a ci którzy szukają opowieści pełnej enigmatyczności, niecodziennego splotu wydarzeń, w których jest wątek miłosny, nie zawiodą się. Koreańczycy zawsze słynęli ze znakomitych animacji i nikomu chyba nie trzeba mówić, jak bardzo rozwinięty jest to naród i jak wielkie możliwości technologiczne oferuje, co doskonale obrazuje ta produkcja. Serial ma 16 odcinków po 1 godzinie + jeden specjalny odcinek.