motocykl wyścigowy

Pinsy dla klubów motocyklowych i samochodowych – wyjątkowe gadżety

Samochód posiada dziś niemal każdy z nas, wielu kierowców hobbystycznie korzysta również z motocykli. Niemniej jednak są to pojazdy, które mogą służyć nie tylko do przemieszczania się z miejsca na miejsce, lecz również stać się prawdziwą pasją. Ci, którzy lubią kolekcjonować różnego typu modele, naprawiać samochody i motocykle bądź zdobywać o nich kolejne informacje, najczęściej przynależą do klubów samochodowych czy motocyklowych. Symbolem przynależności mogą stać się pinsy – małe, lecz mówiące naprawdę wiele.

Dlaczego warto mieć swój klubowy symbol?

Kluby samochodowe i motocyklowe powstają najczęściej przez przypadek, bowiem początkowo skupiają jedynie kilkoro ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Z czasem zmieniają się w stowarzyszenia bądź innego typu instytucje, posiadające własny status oraz budujące kulturę organizacji. Każda tego rodzaju jednostka powinna mieć swój symbol – nazwę i logo, które pozwolą w prosty sposób ją zidentyfikować. 

Tymczasem członkowie klubów powinni otrzymywać pinsy – niewielkich rozmiarów przypinki, które symbolizują przynależność do konkretnej jednostki. Przypinki można nosić na co dzień, na przykład przypięte do kurtki motocyklowej czy swetra. Niemniej jednak w wielu klubach panuje zasada, iż pinsy należy zakładać na każde spotkanie, zlot czy rajd. Pomagają one identyfikować się z grupą, stanowią także wyraz szacunku do jego członków oraz pasji, jaką dzielimy razem z nimi.

Jakie przypinki dla klubów samochodowych i motocyklowych wybrać?

Zwykłe przypinki można zakupić w wielu sklepach z dodatkami odzieżowymi czy pasmanteryjnych, jednak warto wybrać pinsy wykonane na zamówienie, które zaprojektowane zostaną według własnego pomysłu. Ze względu na ich niewielki rozmiar, nie ma tutaj zbyt wiele miejsca na tekst – zwykle pojawia się jedynie nazwa klubu bądź krótkie hasło przewodnie. Niemniej jednak to nie litery mają mówić, a obrazy. Pinsy mogą przedstawiać logo klubu, a jeśli jednostka takowego nie posiada, można zdecydować się na pewien symbol, który jednoznacznie kojarzy się z motoryzacją. 

Sposobów na to, aby zaprojektować unikatowe przypinki, jest wiele. Istnieje także możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego grafika, jeśli brakuje nam pomysłu bądź jednej, spójnej koncepcji. Przypinki metalowe na zamówienie będą idealnym wyborem zarówno dla nowo powstałych klubów, jak i dla tych, które działają już od dłuższego czasu. Warto mieć na uwadze przede wszystkim doskonałą jakość ich wykonania, co zawdzięczają najwyższej klasy materiałom. Przypinki nie odkształcają się wraz z upływem czasu, nie czernieją, a ich kolory nie blakną. Stanowią piękną, unikatową pamiątkę na całe życie, a także symbol przynależności do organizacji, która skupia osoby z podobnymi zainteresowaniami. 

Pinsy można wręczać wszystkim nowym członkom klubu, lecz równie dobrze mogą być to odznaczenia zarezerwowane dla osób, które w jego strukturach działają nieco dłużej. Wiele zależy tutaj od polityki konkretnego stowarzyszenia, a także kultury organizacyjnej. Jeżeli interesuje Cię ofertą producenta i chciałbyś zamówić pinsy metalowe na zamówienie, odwiedź stronę MCC Medale, jednego z liderów w branży odlewniczej.